Historie ožívá na Rýmařovsku

KOMPLETNÍ PROGRAMOVÝ PŘEHLED

Návštěvníci se po celé léto mohou těšit na koncerty, autorská čtení, víkendový historický festival, pravidelné komentované prohlídky zámku a výstavu historických fotografií a výtvarných prací. V říjnu se fotografie a výtvarné práce přesunou do polského města Ozimek, které se jako partner projektu aktivně podílí na jeho realizaci.

.....níže najdete vždy podrobnou pozvánku na aktuální akci

 

29. 6. 2012 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ ZÁMECKÉ SEZÓNY

Slavnostní zahájení zámecké sezóny na janovickém zámku se uskuteční v pátek 29. června za účasti významných osobností a zástupců polského partnera projektu. Slavnost si nenechá ujít ani potomek posledních majitelů zámku Harrachů, hrabě Johann Podstatzký-Lichtenstein s rodinou, který se v janovickém zámku narodil a od prvopočátku s muzejníky na projektu spolupracuje. Hosty slavnostního zahájení čeká koncert barokní hudby, křest souboru historických pohlednic, vernisáž velkoformátových historických fotografií a dětských výtvarných prací na téma „život na zámku“.....vše na níže přiložené pozvánce na akci......neváhejte a přijdte s námi slavnostně "otevřít" letošní zámeckou sezónu

 

 

ČERVENEC - ZÁŘÍ - VÝSTAVA HISTORICKÝCH VELKOFORMÁTOVÝCH FOTOGRAFIÍ  A VÝTVARNÝCH PRACÍ NA TÉMA "ŽIVOT NA ZÁMKU"

středa   10 - 11 hodin

pátek    14 - 15 hodin

neděle   14 - 15 hodin

ČERVENEC - ZÁŘÍ - KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY ZÁMKU

středa   11 - 12 hodin

pátek    15 - 16 hodin

neděle   15 - 16 hodin

AUTORSKÉ ČTENÍ

Máte jedinečnou šanci zažít komorní atmosféru zámku ve společnosti talentovaných žen, které patří mezi jedny z nejuznávanějších na poli české kultury. Čtení je přístupno všem bez ohledu na věk a pohlaví, tak neváhejte a nechte se okouzlit tímto originálním zážitkem :)

Petra Braunová a Jitka Smutná

12. 7. 2012 ve 20 hodin

Irena Šindlářová

2. 8. 2012 ve 20 hodin

14. - 16. 9. 2012 VÍKENDOVÝ HISTORICKÝ FESTIVAL

HISTORICKÝ FESTIVAL - V areálu zámku bude historický program od pátku 14. 9. do neděle 16. 9. 2012. Účastnit se budou historické skupiny, které předvedou ukázky šermu, hudby, soubojů, dobového života a chybět nebudou ani soutěže pro děti a dospělé spolu s dalšími atrakcemi. Budete se moci zúčastnit historického jarmarku s ukázkou řemesel a prodejem dobových výrobků. Zde budou aktivně zapojeni i klienti Diakonie ČCE Rýmařov a Buřinka STD s ukázkou tkaní na dobovém tkacím stavu, pletení košů a košíků, prodejem vlastnoručně vyrobených suvenýrů a výrobků a součástí bude i vystoupení s ukázkou tance v historickém stylu.

Festival začíná pátečním průvodem za doprovodu bubnů ve 20:00 a vychází se od Městského muzea Rýmařov směrem na janovický zámek, kde bude program pokračovat.

Říjen - UKONČENÍ ZÁMECKÉ SEZÓNY

KONCERT - koncert saxofonového kvarteta na zámku pro veřejnost.

Říjen/Listopad

VÝSTAVA - výstava historických velkoformátových fotografií zámku v polském Ozimku.

 

 

 

 

 

 

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode